סרטים

כך התחלנו לצלם וליצור קליפים בראשית שנות התשעים של המאה הקודמת:
בשנת 1991 התחלתי לצלם במצלמות ווידאו. באותה שנה המצלמות קיבלו מימד חדש, קנינו לבית-הספר שבו לימדתי 2 מצלמות וידאו קטנות של סוני. בשנת מלחמת המפרץ למדתי עתונאות ותקשורת המונים באוניברסיטת תל-אביב, לימודי תעודה בסיבוב שני. באותן שנים כבר לימדתי תקשורת במערכת החינוך. מנהל בית-הספר "חטיבת ביניים בן-גוריון בהרצליה" שבו לימדתי, ברוך יכין, הציע לי ללמוד צילום ועריכת וידאו. אני אהבתי לחדש ולהתחדש וחטפתי את הרעיון בשתי ידיים. למדתי בבית-הספר "חשיפה" באוניברסיטת הפתוחה בתל-אביב. בקורס ממושך למדנו צילום, בימוי, עריכה ועריכת קול. באותן שנים עדיין לא יכולנו לחלום על מחשב ביתי שבו נערוך את הסרטים, ובוודאי שלא על אינטרנט ואתר סרטים כמו YOU TUBE. אבל כשחזרתי לבית הספר לאחר קורס העריכה. התלמידים כבר שכנעו אותי שאפשר ליצור קליפים עם הווידאו המיוחד שהיה לנו בבית הספר שבו היה כפתור אחד מיוחד AUDIO_DUB. בכל יציאה לטיול, אירוע, או סתם בהפסקה התלמידים קיבלו את המצלמה ותיעדו את חייהם. כך התחלנו לייצר קליפים נסיוניים, עם מעט מאוד ידע. החבר'ה הראשונים שאיתם יצרתי את הקליפים הם היום מהנדסים, מנהלי מחלקות ויוצרים בעלי דמיון פורה. הם וגם המחזורים שאחריהם לא שוכחים לי את השנים הללו של יצירה והתנסות. גם אני יצאתי נשכרת מאותן שנים. ב-1997 יצאתי שוב לשנת שבתון באותה שנה הפכתי למשתמשת כבדה במחשב ובאינטרנט, במקום ללכת ללמוד תואר שני, למדתי להשתמש במחשב, בכל מה שאפשר היה להשתמש אז, כשחזרתי לבית הספר קיבלתי כתה נהדרת ומיוחדת שאותה חינכתי 3 שנים כיתת מולטימדיה. באותן שנים הייתי גם רכזת שכבה וחברת הנהלת בית-הספר. התלמידים בכתת המולטימדיה שיתפו פעולה בכל הנושא היצירתי, וביחד הפכנו כולנו להיות פריקים של מחשבים, צילום, עריכה, וביחד למדנו "מחשבית" התלמידים הללו הם היום יצורים מולטימדיים. כולם מסיימים בימים אלו את התואר הראשון, ורבים מהם שולטים במחשב באופן מקצועי, יוצרים, מבינים את השפה ורבים מהם מתפרנסים מהעבודה בתחומים שונים הקשורים במחשבים. 
כשיצאתי לשליחות, לקחתי פסק-זמן מצילומי וידאו ומעריכה. החלטתי שאחכה עד שיהיה מספיק זכרון במחשב לעריכה.  לא חשבתי שזה יבוא כל-כך מהר.   בשנים האחרונות, מאז חזרתי מן השליחות, תחום הוידאו קיבל תנופה רבה בזכות, האפשרות לצלם על סרטי זכרון, המעבר לעריכה דיגיטלית ממוחשבת, ובעיקר היכולת לשלב סרטים ב-YOU TUBE. אני יוצרת שוב סרטים למטרות שונות. כאן תוכלו למצוא קישורים לסרטים שיצרתי בשנים האחרונות:  

סרטים מן הטיול לארה"ב  ספטמבר 2008 (לחצו על הטקסט כדי להגיע אל הסרט) : 


סרטים מן המסעות של "מסע נשי " בישראל ובהודו:

תגובה 1:

  1. איזה יופי שהצלחתם לתעד את הכל. האם תוכלו לעלות את זה בהמשך לאיזה אתר סרטים לצפייה ישירה? זה יהיה מאוד נוח ותוכלו פשוט להפיץ פה את הקישורים לעמודים הרלוונטים.

    השבמחק