בלוגים

בְּלוֹג (בעברית: יומן רשת או רשומון) הוא אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות ("פוסטים") העוסקות בחוויות, חדשות ומאמרים, אשר תכניהם גלויים לגולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה. הרשומות מסודרות בדף הבית ובדפי הקטגוריה על פי הנושא החדש ביותר בהתחלה והישן ביותר בסוף. בעלי בלוג נקראים "בלוגרים" וקהילת בלוגרים נקראת "בלוגספירה".  המילה "בלוג" היא הֶלְחֵם של המילים מאנגלית: Web (רשת) ו-Log (יומן).

הבלוג יכול לשמש גם תבנית לבניית אתר וכך עשיתי גם אני בניתי מספר בלוגים כאתרים למטרות שונות : כאן תוכלו למצוא קישור אל האתרים הללו:

מצעד החיים בבלארוס  - בלוג מקיף על מסע לבלארוס ביוני  2011 , שהשתתפתי בו באופן אישי. בניתי את הבלוג באופן עצמאי ורוב החומר בנוי על צילומים שלי  תמונות סטילס וסרטי וידאו אותם ערכתי בביתי.  הבלוג מכיל מידע מקיף על בלארוס, על הפרטיזנים, על הערים בהן ביקרנו, על מצבות וקברי אחים, על אתרי הנצחה. 


בלוג מסע נשי - קבוצת "מסע נשי" שמה לה למטרה להוות מקום להתפתחות ועונג עבור נשים באמצעות ארגון מסעות ויצירת מפגשים עם נשים בארץ וברחבי תבל. את האתר הזה אני מנהלת מאז פברואר 2010. בכל פעם שאני יוצאת עם בנות "מסע נשי"  למסעות בארץ אני מדווחת על הסיור בטקטס גלרייה ולפעמים גם בסרט שאני עורכת.


בלוג מסע נשי בהודו - באוקטובר 2010 השתתפתי באחד המסעות להודו, שנערכים על-ידי מסע נשי בליווי ריקי כהן.  במסע משתתפת קבוצת נשים לא גדולה מדי.  לפני המסע נערכים כמה מפגשי הכנה והקבוצה מגיעה לטיול עם היכרות מוקדמת של הנפשות הפועלות.  מפגשי ההכנה חשובים להתמודדות עם המפגש הראשון של תרבות מיוחדת זו.  לצערי, הבלוג הזה לא הושלם מסיבות שונות אך תוכלו להתרשם מן הסרטים והתמונות וגם ממה שנכתב בו. אולי עוד יושלם.

משפחות עורכות זכרון - בלוג שנבנה לבקשתו של יובל ליניק מן הטלוויזיה הקהילתית של רמת-השרון. הבלוג מתאר פרוייקט שהתחיל בשנת 2011 עם משפחות שכולות שמנציחות בן משפחה. המשפחות עושות תחקיר מקיף לצורך הסרט שהן עומדות לערוך  על בן המשפחה שנפל בשרות הצבאי, ותוך כדי כך עוברות תהליך של חשיפה מחדש  של הכאב.   הפרוייקט מתקיים גם השנה, והבלוג הוא בעצם סיכום של עבודה עם הקבוצה הראשונה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה