המוטו שלי - סיפורים בעל-פה לא נשארים

" לזכור את העבר, לחיות את ההווה, להאמין בעתיד"
אבא קובנר
אני קוראת לכם לזכור, להאיר ולהזכיר את העבר של הוריכם, שלכם, למען ילדכם, למען הדורות הבאים. כבר שנים אני רואה שליחות בעיסוק בזכרון העבר.
בואו לשחזר איתי את הסיפור שלכם או של הוריכם, בשנים האחרונות התמחיתי בשחזור ושימור סיפורי חיים. באתר הזה תוכלו למצוא דוגמאות רבות.
הסיפורים מופיעים באתרים, בספרים, במפות מסלול חיים, בסרטי וידאו ועוד. 

עטיפת הספר החדש שיצא לאור במאי 2018 (הספר לא מופיע באינטרנט)
השבוע יצא לאור סיפורה של אודט אריאב, אותה ראיינתי במשך כמה חודשים. יחד עברנו על כל התמונות שאודט קיבלה בירושה מאמה. פענחנו את הסודות שלא שעליהם דיברו מעט במשפחה, לאודט היה חשוב להעביר את הסיפור לדורות הבאים. אני מאוד מאוד שמחה שהצלחנו במשימה, הספר מודפס במהדורה משפחתית. ומכיל אינפורמציה על המשפחה בעבר והמשפחה היום.


עטיפת הספר מקדימה ומאחורה
ספר שיצא לאור בפברואר 2018.  יהושע וטובה רבינוביץ' עלו לארץ בשנת 1926  משתי עיירות בפולין מחוז וילנה בין שתי מלחמות עולם: סביר ומיכלישקי, כיום בתחומי בלארוס. יהושע היה בין הראשונים שהקימו את קואופרטיב "המקשר" בירושלים, והמשפחה גרה בשיכון המקשר א' בקרית-משה שיכון למשפחות הנהגים. את הסיפור כתבתי עם שלושת האחים לבית רבינוביץ' שרצו להנציח את הוריהם. הספר הודפס במהדורה משפחתית וכרגע אינו מופיע באינטרנט. 
 
דוגמאות לספרים שיצאו בשנים קודמות.  העבודה היא פרי ראיונות אישיים,   כתיבת הסיפור ועיבודו,  סריקה, עיבוד ושיפור  תמונות, תחקיר ותוספות בעקבות התחקיר, עריכה ממוחשבת והוצאה לדפוס.  
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה